Pazar, Ocak 16Önemli Haberler
Shadow

Abdullah Avcı’dan taraftara mesaj!

Abdullah Avcı’dan taraftara mesaj!

Trabzonspor Teknik Yöneticisi Abdullah Avcı, Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’nde basın mensuplarıyla yemekte bir ortaya geldi.

Yemeğin akabinde bordo-mavili kulüpte 1 yılını dolduran Avcı için TSYD Trabzon Şubesi tarafından pasta kesildi.

Basın mensuplarıyla sohbet eden Avcı, bugüne kadarki muvaffakiyetlerinin en değerli sırrının oyun formasyonundan kopmamak olduğunu belirterek, “Takım golü yiyor formasyona devam ediyor. Atıyor, devam ediyor. Bizi ayakta tutan şey formasyon. 5 maçta düştük lakin kalkarak devam ettik” biçiminde konuştu.

Gaziantep FK maçında tribünlerin büsbütün dolmasını isteyen Avcı, “Taraftarlarımız bizimle birlikte savunma yapacak, bizimle birlikte atak yapacak. Tatlı baskıyı rakibe yapacak. Bunu başarıyor taraftar. Horonu birlikte oynayacağız. Golü yedik devam ediyoruz yanındaki düşüyor kaldırıyor. Arkadaşı kusur yapıyor başkası kaldırıyor. Ben bunu istiyorum ve onlar da yapıyor. Hakikaten takviyelerini ziyadesiyle gerimizde hissediyoruz” diye konuştu.

Avcı, şampiyonluk hasretinin bir baskı oluşturup oluşturmadığı bahsiyle ilgili olarak ise şu tabirleri kullandı:

“Geçmişteki yükleri sırtımıza almanın manası yok. Anında neler yapabiliriz. Buranın sorumluluğu ve duygusu çok fazla. Ben anında daha uygununu nasıl yapabiliriz, daha pragmatik sonuç nasıl alabiliriz ona odaklanıyorum. Bugün bu yeni oyunu geliştirmek ve kazanabilmeye odaklanıyorum. Taraftarlarımızdan bütün tribünleri doldurmalarını istiyorum. Bizle bir arada oynayacaklar, hamlede da coşkulu olabiliriz.”

Avcı, döneme başlarken, “İyi ki Trabzonspor var” denilen bir oyun oynatacaklarını söylediğini ve bunu gerçekleştirme yolunda ilerlediklerini de belirterek, “Taraftar bizim için güç. Bu gücü denetimli bir formda rakibe vermeliyiz. Lokal oyuncuların elinden tutsunlar, düştüklerinde kaldırsınlar. Dönem başında, ‘İyi ki Trabzonspor var denilen bir oyun oynatacağız’ demiştik. Şu an için izlenebilen, keyif veren bir kadro Trabzonspor. Hepsinden kıymetlisi son dakikaya kadar pes etmeyen bir takımız” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir