Pazar, Ocak 16Önemli Haberler
Shadow

Altına yüzde 100 artırım yaptılar! Yatırım tavsiyesi geldi

Altına yüzde 100 artırım yaptılar! Yatırım tavsiyesi geldi

Malatya’da kuyumcular altına yatırım yapanın ziyan etmediğini belirterek, paranın yastık altı yerine altın ile değerlendirilmesini önerdiler.

Altın yükselmeye devam ettiğini tabir eden Özhüsrev , “Altında yükseliş olacağı aşikâr idi. 2001 yılından beri söylüyorum. Yatırımcılar altına yatırım yapmasını söylüyorum. Saf altın 620 TL civarında” biçiminde konuştu.

ALTINA YÜZDE YÜZ ARTIRIM

Dünya genelinde bir kriz olduğundan ötürü, Almanya ve İngiltere’de altına yüzde 100 artırım geldiğini vurgulayan Özhüsrev, “Dünya genelinde altında artış var. Doğal olarak bizleri de etkiliyor. Altın döviz yükselmesi onsla çarpıldığı vakit altında dolar ve TL bazında yükseliyor. Çeyrek altın bin TL’yi geçti şu anda” sözlerini kullandı.

Kuyumcu Engin Temizer ise Altın fiyatındaki yükselişin dünya genelinde olaylardan kaynaklandığına dikkat çekerek, “Çevremizde olan global olaylar Yunanistan’daki tatbikat olsun ve Suriye’deki çatışma ABD’deki durumlar ve pandemi olsun bunları hepsi fiyatları etkiliyor. Altındaki yükseliş devam edecekmiş üzere gözüküyor. Faiz kararı açıklanacak. Altındaki fiyatlar artacak mı bakacağız. Çeyrek altın bin TL’yi geçti. Yarım altın 2 bin 16 TL. Tam altında 4 bin 32 TL. Fiyatlar bu türlü devam ediyor” dedi. Temizer, yatırım yapacak şahıslara tavsiyede de bulunarak, paranın yastık altı yerine altın ile değerlendirilmesini önerdi. Temizer, “Uzun vadeli yatırım yapacaklarsa altına yatırım yapabilirler” halinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir