Pazar, Ocak 16Önemli Haberler
Shadow

Başak Cengiz’in annesi kızının en büyük isteğini söyledi

Başak Cengiz’in annesi kızının en büyük isteğini söyledi

Lider Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan İstanbul’da samuray kılıcı ile Can Göktuğ Boz tarafından katledilen mimar Başak Cengiz’in ailesine taziye ziyaretinde bulundu. Evvelki gün gerçekleşen taziye ziyaretiyle SABAH’a ziyaretle ilgili bilgi veren anne Beyhan ve baba Avni Cengiz Erdoğan ailesinin acılarını paylaştıklarını ve samimi olduklarını söyledi. Adalete olan inançlarının daha da arttığını lisana getiren acılı aile adaletin yerine getirilmesini ve bayan cinayetlerinin son bulmasını bekliyor.

SAMİMİYETLERİNİ YÜREKTEN HİSSETTİM

Erdoğan ailesine “Başak’ı kendi evladınız yerine koyun” dediğini belirten gözü yaşlı anne Beyhan Cengiz, “Cumhurbaşkanımız ve eşi bahse muvafık olarak geldi ve yanımızda oldular. Liderimiz pahalı vaktini bizlerle geçirdi yanımızda oldu beni o kadar şad etti ki, buraya onur vermesi bile çok hoş. Acımı paylaşması da çok pahalı.

Gelmeleri çok âlâ oldu acımı dindirmeye yardım ettiler benim yanımda ve samimi olduklarını ciğerden, yürekten hissettim. Adaletin yerine geleceğine inancımız daha çok arttı. Cumhurbaşkanımızdan hiçbir talebim olmadı zira o bir baba eşi bir anne yavrunuzun yerine koyun dedim. Ona nazaran adım atılsın ne diyebilirim ki her şey ortada aslında. Ben adalet istiyorum öteki bir şey istemiyorum. Adalet konusunda liderimizin yanımda olduğuna yüzde yüz eminim” dedi.

EN AĞIR CEZAYI ALACAK DEDİ

Cumhurbaşkanımız ve eşi Emine Hanım çok üzgün olduklarını belirtti. Emine hanım ve kızı Sümeyye Hanım benimle birlikte ağladı. Liderimiz konun takibinde olduğunu söyledi. ‘Hiç merak etmeyin cezasını en ağır halde alacak. Kızınız çok saf hatasız ve günahsızdı. Başak’ı kendi evladım yerine koydum’ dedi. Hiçbir canlı bu türlü vahşice katledilmeyi hak etmiyor. Emek verdik yetiştirdik vatanına milletine iyi bir evlat olsun istedik bu türlü katledileceğini düşünmedik. Kızım evlenecekti, katledilen bayanlar için çaba edecekti. Hiçbir anne benim ateşimle yanmasın” diye konuştu.

DİĞER BAŞAKLAR SOLMASIN

Evladı için acısını odaya kilitlediğini ve dimdik ayakta adaletin yerine gelmesini bekleyen anne kelamlarını şöyle sürdürdü: “Kadın cinayetleri yarayan bir kanaydı. O yoldan Başak yerine öbür biri de geçebilirdi. Başak’ım gitti bizim artık uğraşımız Türkiye için diğer başaklar solmasın gitmedin diye sürecek.

Giden gelmiyor biliyorum lakin Başak bu mevzuda çok hassastı. Tüm bayan cinayetlerine reaksiyon gösteren bir kızdı bitsin diye ‘bir şeyler yapılmalı, hoş bir işe gireyim gayretimi o vakit gör anne. Benim üzere düşünen çok insan var onları yanıma alacağım’ sıkıntısı.

Televizyonda görüp ağlardık ağlamamız onlara yarar etmez anne kaygısı. Başak bu dava için uğraşıyordu kızımın en büyük isteği bayan cinayetlerinin son bulmasıydı. Kendisi de hain bir cinayete kurban gitti. İnşallah kızımın akabinde atılan adımlar bu cinayetleri durdurur. Başak’ım geride kalanlara yarar sağlasın. O çabayı çok istiyordu bayan cinayetlerinin son bulmasına kızım vesile olsun.”

İSMİ MEZUN OLDUĞU FAKÜLTEDE YAŞAYACAK

Baba Avni Cengiz ise kızının mezun olduğu Karabük Mimarlık fakültesine Başak’ın isminin verilmesini talep etiklerini Lider Erdoğan’ın bu talebi anında yerine getirdiğini söyledi. Baba Cengiz, “Başak artık tüm Türkiye’nin evladı oldu. Bütün partililer, vali, kaymakam, vekiller ve belediye liderleri gelip acımızı paylaştı, Allah hepsinden razı olsun. Cumhurbaşkanımız ve adalet bakanımıza güveniyoruz. Bu bayan cinayetlerinin son bulmasını istiyoruz” sözlerini kullandı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir