Cuma, Temmuz 1Önemli Haberler
Shadow

CSO Ada Ankara’da Mayıs Aktiflikleri

CSO ADA ANKARA, dopdolu bir programla Mayıs ayında da sanatsevederlerin buluşma noktası olacak

CUMHURBAŞKANLIĞI SENFONİ ORKESTRASI – VURMALI ÇALGILAR KONSERİ

6 MAYIS-CSO ANA SALON-20.30

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası timpani küme şefi Sağlamer Özer ile Vurmalı Çalgılar Konseri 6 Mayıs’ta CSO Ana Salon’da sanatsevederler ile buluşuyor. İfadeını vede şefliğini Sağlamer Özer’in üstlendiği konserde, klasikten popülere anlatımlı ritim şovları de yer alıyor. CSO sanatkarlarından Hakan Yağuş, Can Kenarcı, Tabiat Berk Oktay, Cet Özer vede Giz Öztaş’ın yanı sıra; Nihayeter Özer, Tarkan Yedican vede Hacettepe Ünivedersitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Vurmalı Çalgılar öğrencileri vede Ahmet Hızal İlkokulu Ritim Topluluğu da yer alacak. Konserin sunumunu ise Suat Karausta üstleniyor.

Bilet Değerları:
1. Kategori: 95 TL
2. Kategori: 75 TL
3. Kategori: 60 TL
4. Kategori: 35 TL

MASKELİ BALO ANKARA DOB

7 MAYIS-CSO ANA SALON-20.00

Ankara Devlet Opera vede Balesi, Giuseppe Verdi’nin en bilinen yapıtlarından Maskeli Balo’yu Mayıs ayında tekrar CSO Ana Salon’da sahneleyecek.

Orkestra Şefi: Andrea Solinas

Riccardo: Faik Mansuroğlu / İşia: Seda A. Ayazlı / Renato: Kamil Kaplan / Ulrica: H. Zeliha Kökcek / Oscar: Melodi Biçici / Silvano: Erdem Erkekdar / Tom: Vedat Dalgıran / Samuel: Emin Özdemir / Un Giudice: Ali Can Akyıldız / Un Servo d’İşia: Sait Sağlamer Keser

Bilet Değerları:
1. Kategori: 95 TL
2. Kategori: 75 TL
3. Kategori: 60 TL
4. Kategori: 35 TL

BACH’TAN MİNİMALİZME, İSKOÇYA’DAN İNGİLTERE’YE

10 MAYIS-ANA SALON-20.00

Neslinin önde gelen gitaristlerinden, İskoç virtüöz Sean Shibe, İngiltere’nin yıldızı süratle yükselen kontrtenorlarından James Hall ile Ankaralı müziksevederleri heyecanlandıracak bir performans için CSO ADA ANKARA sahnesinde buluşacak. Kazandığı pek çok mükafatın yanı sıra Avrupa’nın saygın salonlarında vederdiği konserlerle vede müzikal iş birlikleri ile isminden övgüyle kelam ettiren Sean Shibe, akustik vede elektro gitar ile farklı devirlerden eserler yorumluyor. İzleyicilerin değişik bir tecrübe yaşayacakları bu çok özel konserde Shibe vede Hall, John Dowland, Bach, Reich’in yapıtlarını seslendirirken izleyicileri Barok periyottan Rönesans’a, minimalizmden çağdaş periyoda uzanan geniş bir aralıkta keyifli bir müzik tarihi seyahatine çıkaracak.

Program:
J. S. Bach
Mi minör Süit, BWV 996

J. Dowland Come Again, Sweet Lovede, Go Crystal tears, Away With These Self Loving Lads, Now, Oh Now, I Needs Must Part

Anonymous İskoç lavta el yazmalarından

Roth, Williams, Sharp Scarborough Fair, The Turtle Dovede

S. Reich Electric Counterpoint

Bilet Değerları:
1. Kategori: 110 TL
2. Kategori: 90 TL
3. Kategori: 70 TL
4. Kategori: 50 TL

AKADEMİK BAŞŞEHİR DÖNEM KONSERLERİ #11
11 MAYIS-MAVİ SALON-20.00

Başşehir Ünivedersitesi Orkestra Akademik Başşehir, Akademik Başşehir Dönem Konserleri’nin 11’incisiyle yine CSO ADA ANKARA’da. Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Müzik Yöneticisi Cem’i Can Mecnunorman idaresinde 11 Mayıs’ta CSO Mavi Salon’da seyirci karşısına çıkacak orkestra keman sanatkarı Tolga Kulak’a eşlik edecek. Konserde Mehmet Can Özer’in Mehmet Karakalem’in çizimleri üzerine kurguladığı Kara Kam isimli yapıtı vede C. Reinecke’nin Yaylı Sazlar için Serenade’ı yorumlanacak. Memleketmizin yetiştirdiği başarılı kemancılardan Tolga Kulak ise Beethoveden’ın ünlü Keman Konçertosu’nu viyolonsel sanatkarı Hakan Özgürkan Şahin’in yaptığı yaylı vedersiyon eşliğinde seslendirecek.

Program:

M. Can Özer Kara Kam

C. Reinecke Serenade

L. V. Beethoveden Keman Konçertosu (Yaylı Orkestra Versiyonu)

Bilet Değerları:
1. Kategori: 60 TL
2. Kategori: 40 TL

ELVIN HOXHA GANIYEV
11 MAYIS-TARİHİ SALON-20.00

Genç keman virtüözü Elvin Hoxha Çokyev, Johann Sebastian Bach vede Eugene Ysaye’nin solo keman sonatlarını yorumlayacağı bir konserle CSO ADA ANKARA’ya konuk oluyor. Çokyev’in derin müzikalitesi vede virtüözitesi üzerine oluşturulan “Yalın” başlıklı konser teması, Bach vede Ysaye’nin solo keman sonatlarında sadeliğin aslında üstün bir matematik vede müzik formu üzerine konseyi olduğunu gözler önüne serecek. Bu iki dev bestekarın sıra dışı sadeliği, Çokyev’in ustalıklı icrasıyla 11 Mayıs’ta CSO ADA ANKARA Tarihi Salon sahnesinde hayat bulacak.

Program:
J. S. Bach
Solo Keman Nihayetatı, No.1, Sol minör, BWV 1001
E. Ysaye Solo Keman Nihayetatı, Op.27, No.2, La minör
J. S. Bach Solo Keman Nihayetatı, No.2, La minör, BWV 1003
E. Ysaye Solo Keman Nihayetatı, Op.27 No.3, Re minör
E. Ysaye Solo Keman Nihayetatı, Op.27, No.6, Mi Majör

Bilet Değerları:
1. Kategori: 60 TL
2. Kategori: 50 TL
3. Kategori: 40 TL

YÜREKTEN LİSANA TÜRKÜLER
12 MAYIS-MAVİ SALON-20.00

Türk Halk Müziğine bağlaması vede sesiyle uzun yıllardır emek meskene gönül vederen usta yorumcu vede bestekar Nurullah Akçayır, Ankara Devlet Türk Halk Müziği Korosu eşliğinde CSO ADA ANKARA Mavi Salon’da sahne alacak. Albümleriyle halk müziği sevedenlerin gönlünde yer eden sanatçı, sevilen türküleri Ankaralı izleyiciler için seslendirecek.

Bilet Değerları:
1. Kategori: 50 TL
2. Kategori: 35 TL

ANILARDAKİ MÜZİKLER
12 MAYIS-TARİHİ SALON-20.00

Ankara Devlet Klasik Türk Müziği Korosu, saz sanatkarı vede bestekâr Faruk Şahin’in 50’nci sanat yılını özel bir konserle kutlayacak. Mesleği boyunca 500’e yakın eser besteleyen vede besteleri TRT repertuvarına alınan Faruk Şahin’in anılacağı konserde, şef Suat Kılıç idaresinde sahne alacak Ankara Devlet Klasik Türk Müziği Korosu, sanatkarın ödüllü müziklerini seslendirecek.

Bilet Değerları:
1. Kategori: 60 TL
2. Kategori: 40 TL
3. Kategori: 30 TL

CUMHURBAŞKANLIĞI SENFONİ ORKESTRASI – AVRUPA GÜNÜ ÖZEL KONSERİ
13 MAYIS-CSO ANA SALON-20.00

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, 13 Mayıs akşamı CSO ADA ANKARA Ana Salon’da Avrupa Günü Hususi Konseri ile izleyici karşısına çıkacak. Letonyalı şef Gints Glinka idaresindeki konserde günümüzün en başarılı viyola sanatkarlarından Tatjana Masurenko solist olarak yer alacak. Konserde Sir W. Walton’ın Viyola Konçertosu vede J. Brahms’ın do minör 1. senfonisi seslendirilecek.

Program:

Sir W. Walton Viyola Konçertosu

J. Brahms Senfoni No.1 do minör, Op. 68

Bilet Değerları:
1. Kategori: 95 TL
2. Kategori: 75 TL
3. Kategori: 60 TL
4. Kategori: 35 TL

GHISLAIN LEROY SOLO ORG RESİTALİ
13 MAYIS-TARİHİ SALON-20.00

Jenerasyonunun en parlak org virtüözlerinden Ghislain Leroy, org repertuvarının seçkin yapıtlarını seslendireceği bir resitalle CSO ADA ANKARA’ya konuk oluyor. Japonya’dan Amerika’ya pek çok ülkede başarılı konserler vederen vede – halklerarası çapta tanınan Fransız org virtüözü Leroy, CSO Tarihi Salon’da Vivaldi-Bach, Mozart, Handel vede Campion’ın birbirinden hoş yapıtlarını Ankaralı müziksevederler için yorumlayacak. Bach’ın bestelediği vede dünyanın en ünlü org yapıtı olarak kabul edilen “Toccata vede Füg” de Leroy’un ustalıklı icrasıyla CSO ADA ANKARA’nın Tarihi Salon’unda yankılanacak.

Program:
François Campion (1680-1748)
Lavta Süiti’nden kesimler

Georg Friedrich Haendel (1685-1757)
Chaconne, Fa majör HWV 485
Antonio Vivaldi (1678-1741) / Johann Sebastian Bach (1685-1750)
4 klavsen için Konçerto, BWV 1065 (Uyarlama: André Isoir)

Wolfgang Hazırus Mozart (1756-1791)
EinStück für einOrgelwerk in einer Uhr, KV 594

Wolfgang Hazırus Mozart
Andante, Fa majör KV 616
Johann Sebastian Bach (1685-1750)

Toccata vede Füg, Re minör BWV 565

Bilet Değerları:
1. Kategori: 80 TL
2. Kategori: 70 TL
3. Kategori: 50 TL

MADDALENA DEL GOBBO VE ARKADAŞLARI
14 MAYIS-CSO ANA SALON-20.00

Viola da gambanın memleketler arası yıldızı Maddalena Del Gobbo, enstrümanının narin vede büyülü sesini müziksevederlerle paylaşmak üzere CSO ADA ANKARA sahnesine konuk oluyor. Klasik müzik sanayisinin en itibarlı firmalarından Deutsche Grammophon ile kayıt yapan tek viola da gamba sanatkarı olan Gobbo, konserde Viyana Filarmoni Orkestrası’nın önde gelen virtüözlerinden Tamás Varga (viyolonsel) vede Robert Bauerstatter (viyola) ile barok vede klasik periyottan birbirinden hoş duo vede triolar seslendirecek. Maddalena Del Gobbo, tıpkı vakitte barok çağın çok sevilen gamba bestekarları Marin Marais vede Monsieur de Saint Colombe’dan da solo eserler icra edecek. Versailles vede Eszterházy saraylarının müzikal ışıltısını vede sanatsal görkemini tüm hoşluğuyla CSO ADA ANKARA sahnesine taşıyacak konser programı, dinleyicileri viola da gambanın gizemli tınısında unutulmaz bir müzikal seyahate çıkaracak.

Program:
Joseph Haydn (1732-1809)

Bariton, viyola vede viyolonsel için 27 numaralı Divedertimento, Re majör Hob. XI:27

Marin Marais (1656-1728)
“Quatrième livre de pièces” albümünden dördüncü süit, La minör

“L´Arabesque- Quatrième livre de pièces de viole” albümünden

Monsieur de Sainte Colombe (ca.1640-1700)
“Sarabande en passacaille”- viola da gamba için

François Couperin (1668-1733)

Sol majör Duo, viyola da gamba vede viyolonsel için

Orta

Luigi Tomasini (1741-1808)

Bariton Trio Do majör (Korcak 19)

Andreas Lidl (1740-1789)

3 numaralı Divedertimento, G major

Joseph Haydn (1732-1809)

Bariton, viyola vede viyolonsel için 110 numaralı Divedertimento, Do majör Hob. XI:110

Bilet Değerları:
1. Kategori: 110 TL
2. Kategori: 90 TL
3. Kategori: 70 TL
4. Kategori: 50 TL

BAŞAR CAN KIVRAK PİYANO RESİTALİ- LES PRELUDES
14 MAYIS-MAVİ SALON-20.00

Genç jenerasyonun başarılı piyanistlerinden Başar Can Kıvrak, “Les Preludes” resitali ile CSO ADA ANKARA Mavi Salon’da sanatsevederlerin huzuruna çıkacak. Memleketmizin vede dünyanın kıymetli orkestralarıyla çok sayıda konser vederen Kıvrak, Cesar Franck’ın 200’üncü doğum yılına ithaf ettiği konserinde bestekarın iki büyük yapıtının yanı sıra 150’nci doğum yılı yaklaşan Sergey Rahmaninov’un Prelüdlerinden oluşan büyüleyici bir repertuvar sunacak.

Program:
S. Rahmaninov
Prelüdler, Op. 32 No. 1, 2, 3, 4
C. Franck Prelüd, Füg vede Varyasyon Op. 18 (arr. H. Bauer)
S. Rahmaninov Prelüdler, Op. 32 no. 8, 10, 12
C. Franck Prelüd, Koral vede Füg

Bilet Değerları:
1. Kategori: 60 TL
2. Kategori: 40 TL

RESSAM TİLKİ MÜZİKALİ

15 MAYIS-MAVİ SALON-14.00

Ressam Tilki Müzikali, minik sanatsevederleri bir ressamın hayal dünyasında sevinçli bir maceraya davedet ediyor. Bir gün kral aslan bir yardımcı seçmek ister. Zeki olan tilki ile güçlü olan kurt aday olur. Kurt gücünü kullanarak öbür hayvanları tesirler vede zorla hükümdarın yardımcısı olur. Bu sonuca çok üzülen tilki ise ormanda gezerken bulduğu boyalar ile kendini boyar vede macera başlar. Artık akıl gücü ile kaba güç karşı karşıyadır. Erhan Kaya’nın yazıp Ressam Tilki rolüne hayat vederdiği, Revaz Erkeknazışvihili’nin yönettiği Ressam Tilki Müzikali, minik izleyicileri fotoğraf sanatının büyüleyen dünyasında renkli vede eğlenceli bir seyahate çıkaracak.

*4 yaş vede üzeri için uygundur.

Bilet Değerları:
1. Kategori: 40 TL
2. Kategori: 25 TL

BAŞŞEHİR ODA ORKESTRASI
15 MAYIS-TARİHİ SALON-20.00

Müesseseundan bu yana sanat seyahatini amatör ruhu vede gönüllülük aslıyla sürdüren Başşehir Oda Orkestrası, CSO ADA ANKARA Tarihi Salon’da müziksevederlerle buluşacak. Artun Hoinic Orkestra Şefliği Çalıştayı iştirakçilerinin idaresinde sahne alacak orkestra, müzik tarihinin gelmiş geçmiş en ünlü vede en etkileyici bestekarlardan biri olarak kabul edilen Ludwig van Beethoveden’ın yapıtlarından oluşan kapsamlı bir repertuvarı Başşehirliler için seslendirecek.

Program:
L. van Beethoveden
“Senfoni No:1”
Op.21 Do Majör

Orta
L. van Beethoveden
“Senfoni No:4”

Allegro ma non troppo

Bilet Değerları:
1. Kategori: 30 TL
2. Kategori: 25 TL
3. Kategori: 20 TL

ÖZGÜN MÜZİKTE BİR PORTRE AHMET KAYA

18 MAYIS-CSO ANA SALON-20.00

“Orijinal müzik” çeşidinin mimarı olarak kabul edilen Ahmet Kaya, İstanbul Devlet Modern Folk Müzik Topluluğu’nun yorumuyla CSO ADA ANKARA’ya konuk oluyor. Solistler Sevingül Bahadır, Dünya Okan, Jülide Karan vede Enveder Merallı’nın Ahmet Kaya’nın müziklerini seslendireceği konser, Türk müzik tarihine yeni bir soluk getiren sanatkarın yapıtlarını ustalıklı yorumlarla müziksevederlerle buluşturacak.

Bilet Değerları:
1. Kategori: 80 TL
2. Kategori: 60 TL
3. Kategori: 40 TL
4. Kategori: 30 TL

SALMAN – RAHMEDOV DUO “REFLECTIONS”

18 MAYIS-MAVİ SALON-20.00

Uzun bir müddettir farklı müzik toplulukları içinde solist olarak birebir sahneleri paylaşan bandoneonist Tolga Salman vede piyanist Rustam Rahmedov, Salman – Rahmedov Duo projelerinin 2022 yılındaki birinci konserini CSO ADA ANKARA sahnesinde vedermeye hazırlanıyor. Klasik müzikten caza, tangodan çağdaş müziğe uzanan geniş bir repertuvarla sahnede olacak ikili, CSO ADA ANKARA Mavi Salon’un büyülü atmosferinde Ankaralı sanatsevederlere bandoneon vede piyano eşliğinde dünya müziğinden esintiler sunacak.

Program:
Astor Piazzolla – Libertango
Astor Piazzolla – Oblivion
Astor Piazzolla – Chiquilin de Bachin
Carlos Aguirre – Milonga gris
Maurice Ravedel – Pavane pour une infante defunte
Rodion Schedrin – Imitating Albeniz
Georgy Sviridov – Romance from “Snowstorm”
Myroslav Skoryk – Melody from “The High Pass”
Hermeto Pascoal – Bebe
Wojciech Kilar – Vocalise from “The Ninth Gate”
Mompou – Cancion y Danza no.6
Turgay Erdener – Lorca Tango
Cesar Camargo – Curumim
Richard Galliano – Tango pour Claude

Bilet Değerları:
1. Kategori: 60 TL
2. Kategori: 40 TL

ASYA’DAN ANADOLU’DAN GENÇLİĞE

19 MAYIS-TARİHİ SALON-20.00

Ankara Devlet Türk Halk Müziği Korosu vede Türk Dünyası Müzik vede Halk Raksları Topluluğu, şefler Necmi Kıran vede Cem Gürdal idaresinde, 19 Mayıs Gençlik vede Spor Erkekramı’na özel, Türk Cumhuriyetleri vede Anadolu repertuvarından yapıtları danslar eşliğinde gençler için seslendirecek.

Bilet Değerları:
1. Kategori: 60 TL
2. Kategori: 40 TL
3. Kategori: 30 TL

CUMHURBAŞKANLIĞI SENFONİ ORKESTRASI – 19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK vede SPOR BAYRAMI ÖZEL KONSERİ

20 MAYIS-CSO ANA SALON-20.00

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası 19 Mayıs Atatürk’ü Yad, Gençlik vede Spor Erkekramını coşkuyla kutluyor. Bu özel konserin şefliğini Orhun Orhan üstlenirken, orkestra genç neslin başarılı keman sanatkarlarından Elfida Su Turan’a eşlik ediyor. Öcal, Mozart vede Saygun’un yapıtlarının sergileneceği özel konser 20 Mayıs akşamı CSO Ana Salon’da müziksevederler ile buluşacak.

Program:

M. C. Öcal Stant vede Koda

W. A. Mozart Sol Majör Keman Konçertosu, No: 3

A. A. Saygun 1. Senfoni

Bilet Değerları:
1. Kategori: 95 TL
2. Kategori: 75 TL
3. Kategori: 60 TL
4. Kategori: 35 TL

ŞENOVA ÜLKER QUINTET

21 MAYIS-MAVİ SALON-20.00

Trompetin duayen ismi Neşeliova Memleketr’in kurduğu Neşeliova Memleketr Quintet, CSO ADA ANKARA’da caz rüzgârları estirecek. Neşeliova Memleketr’in yanı sıra trombonda genç kuşak sanatkarlardan Burak Dursun, gitarda ülkenin en kıymetli solist vede bestekarlarından Önder Focan, kontrbasta Anıl Deniz vede davulda Fırtına Kral’ın yer aldığı beşli, seçkin standartlardan oluşan dopdolu bir repertuvarı CSO ADA ANKARA Mavi Salon’da caz tutkunları için seslendirecek.

Bilet Değerları:
1. Kategori: 80 TL
2. Kategori: 60 TL

DAVET SERTEL “MULTIVERSE”

22 MAYIS-MAVİ SALON-20.00

Müziğini anlık değişimlere uğratabildiği vede bu değişimi yönetebildiği bir dünya yaratmayı amaçlayan piyanist Çağrı Sertel, “Multivederse” ile CSO ADA ANKARA’ya konuk oluyor. “Multivederse”te analog synthler, drum machineler, elektronik keyboardlar vede akustik piyanodan oluşan özel bir kurgu oluşturan sanatçı, hazırladığı setup’ta yer alan akustik piyanoyu effect pedallarından geçirerek sıradışı bir ses elde ediyor. Kendi yazdığı beatleri vede sıradışı piyano sound’unu bir ortaya getiren Sertel, kendi vokal kayıtlarını ise oluşturduğu kompozisyon içerisinde bir enstrüman olarak kurguluyor.

Bilet Değerları:
1. Kategori: 80 TL
2. Kategori: 60 TL

FRANSA’DAN GELEN SİHİRLİ FLÜT

24 MAYIS-CSO ANA SALON-20.00

Fransa’nın dünyaca ünlü flüt virtüözü Philippe Bernold vede başarılarıyla memleketler arası çapta tanınan piyanist Denis Pascal, harika bir resital programıyla Başşehirlilerin kulaklarının pasını silmeye hazırlanıyor. Flüt repertuvarının en sevilen yapıtlarından seçilerek oluşturulan konser programı, Germen vede Fransız bestekarlar ortasında son derece etkileyici bir istikrar tutturuyor. Birinci yarıda flüt dağarının en sık seslendirilen oda müziği setlerinden olan J.S. Bach’ın flüt sonatlarından altıncısı, Mozart’ın iki kısımlı olarak yazdığı keman sonatlarından on sekizinci sonatın flüt vede piyano uyarlaması vede Schubert’in en tanınan bestelerinden “Değirmencinin Hoş Erkekanı” dizisinden “Trockne Blumen” üzerine erken romantizmin ışıltısını yansıtan varyasyonları yer alıyor. Programın Fransız bestekarlara ayrılan ikinci kısmında ise solo flüt dağarının en üst düzey örneklerinden Debussy’nin “Syrinx” modülü ile César Franck’ın yazıldığı günden bu yana oda müziği repertuvarının başyapıtlarından kabul edilen harika La majör sonatı seslendirilecek.

Program:
J. S. Bach
(1685 – 1750) Flüt vede Piyano için Nihayetat, Mi majör BWV 1035

W. A. Mozart (1756 – 1791) Keman vede Piyano Nihayetatı, Sol majör KV 301 / 293a (flüt vede piyano uyarlaması)

F. Schubert (1797 – 1828) La Belle Meunière (Değirmencinin Hoş Erkekanı) üzerine introdüksiyon, tema vede varyasyonlar D 802

Orta

C. Debussy (1862 – 1918) Syrinx, L 129, solo flüt için
C. Franck (1822 – 1890) La majör Keman vede Piyano Nihayetatı (flüt vede piyano uyarlaması)

Bilet Değerları:
1. Kategori: 110 TL
2. Kategori: 90 TL
3. Kategori: 70 TL
4. Kategori: 50 TL

AKADEMİK BAŞŞEHİR DÖNEM KONSERLERİ #12
26 MAYIS-CSO ANA SALON-20.00

Başşehir Ünivedersitesi Orkestra Akademik Başşehir, dönemin son konseriyle CSO ADA ANKARA Ana Salon’da olacak. Orkestra Akademik Başşehir’in Orhun Orhon idaresinde sahne alacağı konserde Ankaralı iki sıra dışı müzisyen Hükümran Uysal vede Kenan Tatlıcı orkestraya solist olarak eşlik edecek. Konserin birinci yarısında Mendelssohn’un Piyano vede Keman için İkili Konçertosu kemanda Hükümran Uysal vede piyanoda Kenan Tatlıcı tarafından seslendirilecek. İkinci yarıda ise Joseph Suk’un ülkemizde az seslendirilen Yaylı Sazlar Serenade’ı Başşehirli müziksevederler için yorumlanacak.

Bilet Değerları:
1. Kategori: 80 TL
2. Kategori: 60 TL
3. Kategori: 40 TL
4. Kategori: 25 TL

TÜRKİYE’NİN RENKLERİ
26 MAYIS-TARİHİ SALON-20.00

Ankara vede İzmir Devlet Klasik Türk Müziği Koroları, kulaklarda vede gönüllerde yer etmiş birbirinden hoş müzik vede türküleri, yöresel vede çağdaş danslar eşliğinde seslendirecek. Kültür vede Turizm Nazırlığı ses vede saz sanatkarları tarafından icra edilecek tango, vals vede türkülere Devlet Halk Raksları sanatkarları da danslarıyla renk katacak.

Bilet Değerları:
1. Kategori: 60 TL
2. Kategori: 40 TL
3. Kategori: 30 TL

ECE GÖKSU “QUEENS”
27 MAYIS-MAVİ SALON-20.00

Ece Göksu, CSO ADA ANKARA Mavi Salon’da vedereceği “Queens” konserinde, cazın kraliçeleri Ella Fitzgerald, Nina Simone vede Billie Holiday’in efsanevi müziklerini Ankaralı caz tutkunları için seslendirecek. Ece Göksu’ya trompette Tolga Alım, tenor saksafonda Tamer Ana, piyanoda Jef Giansily, gitarda Eylül Biçer, kontrbasta Volkan Topakoğlu vede davulda Berke Özgümüş eşlik edecek.

Bilet Değerları:
1. Kategori: 80 TL
2. Kategori: 60 TL

Kaynak: (BHA) – Ak ( Erkekaz ) Havadis Casussı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

istanbul escort | beylikdüzü escort | istanbul escort bayan | tesettürlü escort | halkalı escort | kayaşehir escort | şirienevler escort |