Pazar, Ocak 16Önemli Haberler
Shadow

GÜZEL Parti’li Dervişoğlu küfürbaz Türkkan’ı savunmakla kalmadı! İktidarı da tehdit etti

GÜZEL Parti’li Dervişoğlu küfürbaz Türkkan’ı savunmakla kalmadı! İktidarı da tehdit etti

ÂLÂ Parti Küme Başkanvekili Dervişoğlu, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) basın toplantısı düzenledi. Gündeme ait değerlendirmelerde bulunan Dervişoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 83’üncü yıl dönümünde yaptığı konuşmayı hatırlatarak, “İbret verici bulduk. 10 Kasım günü bile hem Cumhuriyetimizin banisi üzerinden milleti ayrıştırmaktan hem de siyasi rant peşinde koşmaktan geri durmadılar. Neymiş? Gazi Mustafa Kemal; Suriye, Libya, Irak ve Kafkasya’da misyon yapmış ve AK Parti iktidarı da bu nedenle o bölgelerde aktiflik sağlamaya çalışıyormuş. Sayın Cumhurbaşkanının konuşma metinlerini kimler yazıyor bilmem lakin kendisinin yerinde olsam bu tarih cahili ve milletin aklıyla alay eden zevatı sorgularım. Biz Türkiye’nin menfaati ve güvenliği kelam konusu olduğu surece dünyanın her yerinde olmaya elbette ‘evet’ deriz. Lakin Mustafa Kemal’in ismi üzerinden sayılan coğrafyalar, o yıllarda Osmanlı toprağıydı. Yani Gazi Mustafa Kemal Atatürk, askeri olduğu imparatorluğun topraklarında bir öteki deyişle yani toprağında misyon yapıyordu” dedi.

‘İKTİDAR GÜNDEM DEĞİŞTİRİYOR’

Dervişoğlu, iktidar partisinin Lütfü Türkkan üzerinden gündemi değiştirmeye çalıştığını, asıl gündemin ise iktisat olduğunu savunarak, “Milletin sorunu aşikâr; işsizlik rekor kırıyor. Esnaf siftahsız dükkan kapatıyor. Yabancı yatırımcı Türkiye’yi terk ediyor. Mutfaklar yangına teslim olmuş. İktidar öteki bahisleri konuşturmaya çalışıyor. İYİ Parti olarak gündem oyunlarına düşmeyecek ve milletin gerçek problemlerini lisana getirmeye iktidarı hayatın ve milletin gerçekleriyle tanıştırmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

‘BASKIN SEÇİM HAVASI SEZİYORUZ’

İktidarın erken seçim hazırlığında olduğunu ileri süren Dervişoğlu, “Hem iktidarın lisanından hem de ortakların ince ince hareketlere başlamış olmalarından sinsi bir baskın seçim havası seziyoruz. Buradan ilan etmek isterim ki, Türkiye artık bir erken seçime gitmek mecburiyetindedir. Zira o seçimde biliyoruz ki bir şey değişecek lakin Türkiye’de her şey değişecek. Milletimiz; refahı, huzuru, zenginliği bu değişimle bulacak. Sinsi adımlar atmaya hiç gerek yok, sonuçta kapısı çalınacak olan millettir. Her şeyi açıkça ve dürüstçe yönetin. Biz milletimizin GÜZEL Parti’yi misyona çağırdığını duyuyoruz, bu sesin AK Parti’nin kulaklarında çınladığını ve iktidarı kaybetme korkusu yarattığını da görüyoruz” tabirlerini kullandı.

‘BİZİM DE HAZIRLIKLARIMIZ VAR’

Toplantıda basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Dervişoğlu, UYGUN Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan hakkında milletvekili dokunulmazlığının kaldırılması talebiyle Meclis’e gönderilen fezlekeye ait ise “Bu kadar kısa vakitte hem yargının hareket geçmesi hem de TBMM ve iktidar partisinin bu kadar vaziyet almasını Sayın Cumhurbaşkanının talimatlarıyla ilişkilendiriyorum. İktidara söylüyorum; yargılamadan rahatsızlığımız yok, o denli anlaşılıyor ki, fezlekeyi Meclis gündemine getirecekler, çoğunlukları kafidir. Sayın Türkkan’ın yargılanmasını da sağlayabilirler. Bundan rahatsızlığımız yok, o yargılama esnasında iktidarın hangi kirli pazarlıklarla partimize kumpas kurduğunu da mahkemede dile getirmekten geri durmayacağız. Onların nasıl hazırlığı varsa bizim de o mevzuyla ilgili hazırlıklarımız var. Mahkemede her şey belirli olur” dedi.
 

KAYNAK: DHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir