Pazar, Ocak 16Önemli Haberler
Shadow

İKLEV’in yeni merkezi açıldı

Karşıyaka Lisesi’ne her türlü dayanağın yanı sıra binlerce öğrencisine burs veren İzmir Karşıyaka Lisesi Eğitim Vakfı (İKLEV), üyelerinin dayanağıyla aldığı binasına kavuştu.

Karşıyaka Belediye Lideri Dr. Cemil Tugay, yeni biranın açılış merasiminde yaptığı konuşmada,“Karşıyaka Lisesi’ne verdiği burslarla öğrencilerini 25 yıldır destekleyen İzmir Karşıyaka Lisesi Eğitim Vakfı’nın Yaşar Aksoy Sokak’taki yeni merkezinin güzel olmasını diliyorum. Genç jenerasyonlara verdiği takviye için İKLEV’e teşekkür ediyorum” dedi.

MAKSADIMIZ AYDIN BİREYLER YETİŞTİRMEK

İKLEV İdare Şurası Lideri Prof.Dr. H. Semih Güneş de 1996 yılında kurulan vakfın 238 üyesi bulunduğunu bildirdi.

Maksatları ortasında ”ülkeye ve insanlığa faydalı aydın şahıslar yetiştirmek” olduğunu belirten Prof.Dr. Güneş, ”İzmir Karşıyaka Lisesi bina ve eğitim imkanlarının genişletilmesi, onarılması ve arttırılmasına katkı sağlamak, devletin kamu yükünü azaltacak çalışmalar yapmayı hedeflediklerini” söyledi.

Prof.Dr. H. Semih Güneş, İKLEV Vakıf Senedi’nin 4. hususunun şu biçimde yazıldığını kaydetti:

”İzmir Karşıyaka Lisesi Öğrencilerini; özgür niyet, çağdaş bilim anlayışı ve Atatürk unsurları ışığı altında yetiştirme, çalışma, inceleme, araştırma ve yönetme yeteneklerine sahip kılmak. Ülkeye ve insanlığa faydalı aydın şahıslar olarak yetişmelerini sağlamaya çalışmak. Bu doğrultuda İzmir Karşıyaka Lisesi bina ve eğitim imkanlarının genişletilmesi, onarılması ve arttırılmasına katkı sağlamak, böylelikle devletin kamu yükünü azaltacak çalışmalar yapmaktadır. Vakıf rastgele bir biçimde dini ve siyasi faaliyette bulunamaz, dinî siyasal ve şahıslar emellere alet edilemez.”

Prof.Dr. Güneş, 25 yıl sonra vakfın bir gayrimenkule sahip olmasının memnunluğunu yaşadıklarını tabir ederek, gayrimenkul ve para bağışında bulunan üyelere teşekkür etti.

Konuşmaların akabinde Karşıyaka Belediye Lideri Tugay, Prof.Dr. Güneş ve İKLEV üyeleri kurdeleyi keserek, yeni binayı gezdi.

Yaşar Aksoy Sokak No. 83 D.1 Karşıyaka adresindeki İKLEV’in merkez binası, eksi Karşıyaka Lisesi tarihi bina ve kapısının karşısında bulunuyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir