Cuma, Mayıs 20Önemli Haberler
Shadow

Keyifli Kent Kocaeli’nde gençler sporla buluşuyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin konut sahipliğinde yapılacak Türkiye Büyükler Karate Şampiyonası ve Ulusal Grup seçmeleri Kocaeli’de başlıyor

Spor Kenti Kocaeli’nde sporu ve atletleri desteklemek hedefiyle çeşitli projelere imza atan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi artık de Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Türkiye Karate Federasyonu iş birliğinde Türkiye Büyükler Karate Şampiyonası ve Ulusal Kadro Seçmelerine hazırlanıyor. Türkiye Şampiyonası öncesinde Maide Restaurant’ta gerçekleştirilen basın toplantısında dünya ve Türkiye şampiyonu karateciler argümanlı kelamlarıyla rakiplerine adeta gözdağı verdi.

KARŞILAŞMALAR ÖNCESİ TANITIM TOPLANTISI

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin mesken sahipliğinde Kocaeli Şehit Polis Recep Topaloğlu Spor Salonu’nda 03 Şubat Perşembe sabahı başlayacak tertip için şu ana kadar 45 vilayetten 600’e yakın atlet kayıt yaptırdı. Karşılaşmalar öncesi Türkiye Büyükler Karate Şampiyonası ve Ulusal Grup seçmeleri tanıtım toplantısı, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Maide Resturant’ın toplantı salonunda yapıldı.

45 VİLAYETTEN 600’E YAKIN ATLET KAYIT YAPTIRDI

03-05 Şubat 2022 tarihlerinde Kocaeli Şehit Polis Recep Topaloğlu Spor Salonunda gerçekleştirilecek karşılaşmaların akabinde 6 Şubat 2022 tarihinde Büyükler Ulusal Kadro aday takım tespiti için Seçme Karşılaşmaları yapılacak. Programla ilgili tanıtım toplantısına Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Sadık Uysal’ın yanı sıra Kocaeli Gençlik ve Spor Vilayet Müdürü İbrahim Aktürk, Karate Federasyonu Lider Vekili Timur Özdemir ile idare heyeti üyeleri, Ulusal Atletler Eray Şamdan, Tuba Yakan, Uğur Aktaş, Meltem Hocaoğlu Akyol, Serap Özçelik Arapoğlu, Merve Çoban, Büyükler Teknik Şura Üyesi Haldun Alagaş ve çok sayıda basın mensubu katıldı. Genel Sekreter Yardımcısı Uysal, toplantıda yaptığı konuşmada mesken sahipliğini yapacakları Türkiye Büyükler Karate Şampiyonası ve Ulusal Ekip seçmelerine şu ana kadar 45 vilayetten 600’e yakın atletin kayıt yaptırmasının kendileri için büyük değer arz ettiğini belirtti.

ÖNCELİĞİMİZ TÜRK SPORUNA HİZMET ETMEK

Kocaeli Büyükşehir Belediye Lideri Doç. Dr. Tahir Büyükakın’ın spor kenti Kocaeli vizyonuyla her türlü sportif faaliyetleri Kocaeli’ye kazandırmaya çalıştığını söyleyen Genel Sekreter Yardımcısı Uysal, kelamlarına şöyle devam etti; “Kocaeli Büyükşehir Belediyesi olarak bu çeşit sportif faaliyetleri vilayetimize kazandırmaya çalışmaktaki en büyük gayemiz öncelikle Türk sporuna hizmet etmek, sonrasında spor kenti Kocaeli’nin marka kıymetini artırmak ve nihayetinde de vilayetimizin toplumsal, kültürel ve en kıymetlisi ekonomik hayatına katkı sağlamaktır. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi olarak Spor Kenti Kocaeli vizyonuyla hareket ediyor ve Keyifli Kent Kocaeli’mizin gençlerini sporla buluşturmaya devam ediyoruz.’’

KOCAELİ’DE SPORUN TABANA YAYILMASI

Sporun tabana yayılması ve başarılı atletlerin desteklenmesi konusunda Lider Büyükakın liderliğinde çalışmaların sürdüğünün altını çizen Genel Sekreter Yardımcısı Uysal, “Gebze’de 16 bin metrekare kapalı alana sahip Türkiye’nin en büyük kapalı spor salonu GEBZESEM’i inşa ettik. Yeniden Kandıra Yarı Olimpik Yüzme Havuzu, Gebze Metin Oktay Futbol Alanı üzere 17 spor tesisini hizmete açtık. 2021 yılında lokal, ulusal ve milletlerarası ölçekte 63 tertip gerçekleştirdik. Bu tertipler sonucunda 300 bin gencimizle birlikte olduk. 2021 yılında 466 amatör spor kulübüne 15 milyon 99 bin 771 TL birebir ve nakdi yardımda bulunduk. Yakın vakitte tamamladığımız Spor Şurasında ise kentimizin önümüzdeki yıllardaki spor vizyonunu belirledik’’ sözünü kullandı.

SPORUN BAŞŞEHRİ OLMA YOLUNDA

Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor Kulübü’nün bir sportmen fabrikası üzere çalıştığına vurgu yapan Uysal, “Kulübümüz 34 branşta 22 bin 436 lisanslı, 7.648 etkin sportmen sayısıyla yoluna devam ediyor. Karate branşında 7 ilçe ve 9 şubede 11 antrenör ile 450 etkin atletimize idman yaptırıyoruz. 2004 yılından bugüne memleketler arası arenada 123 değerli derece elden atletlerimiz, ulusalda ise bin 10 derece elde ederek kulübümüzün müzesini kupalarla doldurmuştur. Karate branşında lokal ölçekte kazandığımız birçok muvaffakiyetin yanında memleketler arası alanda atletlerimizin başarısı bizleri gururlandırıyor. Gençlik Olimpiyatları 3.’sü ve Avrupa Şampiyonu Enes Bulut, Avrupa Şampiyonu Tuba Yakan, Dünya Şampiyonu Umay Uygur, Avrupa ve Dünya Şampiyonu Ömer Abdurrahim Özer, Avrupa Şampiyonu Ekrem Altuner Yılmaz, sporun başşehri olma yolunda attığımız atılımların ne kadar hakikat olduğunu gösteriyor’’ dedi.

TÜM ATLETLERE MUVAFFAKİYETLER DİLİYORUM

Kocaeli’mizin medar-ı iftiharı, Avrupa Karate Şampiyonu, Karate Olimpiyat İkincisi Eray Şamdan’dan duydukları gururu tabir eden Uysal, “3-5 Şubat tarihlerinde Şehit Polis Recep Topaloğlu Salonu’nda düzenleyeceğimiz Büyükler Karate Şampiyonası’nda da Türkiye’nin en kıymetli karatecileri tatamiye çıkacak. Yalnızca ülkemizin değil aldığı muvaffakiyetler ile memleketler arası ölçekte tüm dünya karate topluluğunun isimlerini ezbere bildiği atletlerimiz, Kocaeli’de Türkiye şampiyonu olmak için çaba edecek. Şimdiden karşılaşmalara katılacak tüm atlet ve antrenörlerimize muvaffakiyetler diliyorum” halinde konuştu.

KARATE FEDERASYONUNDAN BÜYÜKŞEHİRE TEŞEKKÜR

Türkiye Karate Federasyonu Lideri Av. Dr. Aslan Abid Uğuz’un selamlarını ileten Türkiye Karate Federasyonu Başkanvekili Timur Özdemir, “Karate, tüm memleketler arası tertiplerde yüzümüzü ak çıkaran bir branş. Son örneği 2020’de en çok madalya alarak kanıtlamış olduk. Bu başarıda Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin emeği yadsınamaz. Kocaeli’de Haldun Alagaş üzere, Eray Şamdan üzere markalar var. İkisi de bu kentte yetişti. 2022 Büyükler Karate Şampiyonası haftaya başlayacak. Bu yıl bizim için çok kıymetli bir yıl olacak. Çok değerli 3 tertibe mesken sahipliği yapacağız. Büyükler Gaziantep’te, İslam oyunları ve ümitler karşılaşmaları Konya’da olacak. Spora yapılan yatırım Türk gençliğine, sıhhatine yapılan yatırımdır. Belediyelerin işleri yalnızca park bahçe üzere yatırımlar değil, spora da katkı sunmaktır. Kocaeli’deki tertipte başarılı olacak olan atletler ulusal grubumuz olarak Gaziantep’te ve sonrasında ülkemizi temsil edecekler. Şampiyonanın hayırlara vesile olmasını diliyorum. Bu vesile ile tertipte emekleri geçen Kocaeli Büyükşehir Belediye Lideri Doç. Dr. Tahir Büyükakın’a, Kağıtspor’a, Spor Vilayet Müdürümüze ve başka tüm paydaşlarımıza teşekkür ederim” dedi.

BÜYÜKŞEHİR’İN DAYANAKLARI ÇOK KIYMETLİ

Kocaeli’nin bir spor kenti olarak yeni bir tertibe mesken sahipliği yaptığını belirten Kocaeli Gençlik ve Spor Hizmetleri Vilayet Müdürü İbrahim Aktürk, “Karate Federasyonu’nun birinci şampiyonası vilayetimizde gerçekleşecek ve bu manada da kıvanç duyuyoruz. Ülkemiz her alanda olduğu üzere sportif, bilimsel, kültür sanat ve eğitim manasında gelişiyor, büyüyor. Bu kentin spor potansiyelinin oluşmasında Büyükşehir Belediyemizin yatırımlarının da değerli bir faktörü var. 2017’de Avrupa şampiyonası vilayetimizde gerçekleşti. Kocaeli olarak bu cins tertiplere Büyükşehir’imizin de dayanakları ile konut sahipliği yapmaya devam edeceğiz. Geçmişte birçok genç futbolcu olmak isterdi. Bugün bu fikir değişti ve farklı branşlarda da sportmenler yetişiyor. 2020 Tokyo Olimpiyatları’nda muvaffakiyet yelpazesi genişledi. Türk spor adamlarımıza, antrenörlerimize, ailelerimize şükranlarımı sunuyorum” halinde konuştu.

TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK TERTİBİ

Öncelikli gayenin Avrupa Şampiyonası olduğunun altını çizen 2021 Yaz Olimpiyatları İkincisi Eray Şamdan, “Kendi kentimizde Türkiye’nin en büyük tertibine mesken sahipliği yapacağız. Burada Kağıtsporlu arkadaşlarım da var. Tertip benim için başka bir avantaj. Tertipte emeği geçen herkese teşekkür ederim’’ dedi.

REKOR KIRACAĞIMIZI DÜŞÜNÜYORUM

Yıllardır olimpiyat için kota kovaladığına vurgu yapan 2021 Avrupa Şampiyonu Serap Özçelik Arapoğlu, “Kocaeli’de hoş bir tertip olacak. Umarım bu şampiyona herkes için iyi olsun” dedi. Kocaeli’nin çok manalı, hoş bir kent olduğunu ve 11 yıl evvel burada birinci Karate Ulusal Ekibine seçildiğini belirten Avrupa Karate Şampiyonu Uğur Aktaş, “Kocaeli’nde 2 Avrupa şampiyonluğum var. Yeni federasyonumuza da iyi olsun. En son gerçekleşen Avrupa şampiyonasında 6 altın kazandık, bu rekoru kıracağımızı düşünüyorum” dedi.

ÜLKEMİZDE 3 BÜYÜK KIYMETLİ ŞAMPİYONA

Ülkemizde 3 büyük değerli şampiyonanın bu yıl olmasının mutluğunu ve heyecanını yaşadığını belirten 2021 Avrupa Şampiyonu Meltem Hocaoğlu Akyol, “İzmit’teki Avrupa şampiyonası çok âlâ geçmişti. Türkiye Karate Federasyonu’nun yeni ve dinamik idaresi için de birinci tertip olacak. İslam oyunları ve Avrupa şampiyonasının ülkemizde olması çok değerli. Biz bu işlere sevgi ile başladık ve burada öğretmen ve spor uzmanı yetişti. Bunlar da milletimize ve dünyaya katkı sağlayacak şahıslar. Bizden evvelki jenerasyonların verdiği bayrağı biz devraldık ve biz de bu bayrağı daha üstlere taşıyacağız’’ dedi.

MÜSABAKALARDA BİRİNCİ AKLA GELEN KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR OLUYOR

Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor Kulübü’nde yetiştiğini belirten 2018 Akdeniz Oyunları Şampiyonu Tuğba Yakan, “Türkiye şampiyonasına konut sahipliği yapacağız. 2017’de anne olduktan bir yıl sonra burada Avrupa şampiyonu oldum. Burayı çok seviyorum. Bize bu imkânları sağlayan Liderimiz Doç. Dr. Tahir Büyükakın’a, antrenörlerimize teşekkür ederim” dedi. Türkiye Şampiyonalarında birçok alanda tatamide ter döktüğünü belirten 2021 Büyükler Avrupa Şampiyonu Merve Çoban, “Yarışmalarda akla gelen birinci kulüp Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ydi. İbrahim Erçin ve Mesut Kolaylı olmak üzere tüm hocalarımıza teşekkür ederim. Şu an Kağıthane Belediye atletiyim. Buradaki Türkiye şampiyonasına ne yazık ki katılamayacağım. Yarışacak arkadaşlarıma muvaffakiyetler diliyorum. Yeni bir takım ve teknik takımla bundan sonra hepimiz için güzel olur inşallah” dedi.

BAŞARILI SONUÇLAR ALACAĞIMIZA İNANIYORUM

Türkiye Büyükler Karate Şampiyonası’nın gerçekleşmesinde emeği herkese teşekkür eden Türkiye Karate Federasyonu Büyükler Teknik Heyet Üyesi Haldun Alagaş, “Karate uzun yıllar hak ettiği bedeli görmeye başladı. Canla başla yanımızda olan Büyükşehir Belediyesi ve Vilayet Spor Müdürlüğüne teşekkür ederim. Hoş bir gruba sahibiz. Başarılı sonuçlar alacağımıza inanıyorum” dedi. Türkiye Büyükler Karate Şampiyonası ve Ulusal Grup Seçmeleri tanıtımı, protokol tarafından atletlere çiçek takdimi ve fotoğraf çekimi ile son buldu.

Açılış Serominisi 4 Şubat 2022

17.00- 17.45 Açılış Seromonisi

17:00 KBB Lideri Doç. Dr.Tahir Büyükakın’ın alana gelişi

17:05 Hürmet duruşu – İstiklal Marşı

17:10 Protokol konuşmaları

17:20 Kata ve Kumite Gösterisi

PROGRAM

02 Şubat 2022 Çarşamba

12.00-17.00 Tüm Kayıtların ve Kafile Listelerinin Alınması

17.30-19.30 Erkek Kumite +84, -84, -75 kg ve Bayan Kumite -68 kg Denetim Tartıları

03 Şubat 2022 Perşembe

08.30-09.30 Teknik Toplantı

09.30-10.00 Hakem Bilgilendirme Toplantısı

08.00-09.30 Günün Maçları Ek Tartıları – Erkek Kumite(+84, 84, 75 Kg)- Bayan Kumite (-68 kg)

10.00-12.00 Sonraki günün Erkek Kumite(-60,-67 Kg)- Bayan Kumite (+68, -61 kg) Denetim Tartısı

10.00-12.00 Erkek Kumite +84 kg Eleme – Röpresaj Karşılaşmaları

12.00-13.00 Öğle Ortası

13.00-15.00 Erkek Kumite -84 kg Eleme – Röpresaj Karşılaşmaları

15.00-17.00 Erkek Kumite -75 kg Eleme – Röpresaj Karşılaşmaları

17.00-18.45 Bayan Kumite -68 kg Eleme – Röpresaj Karşılaşmaları

19.00-20.30 Günün Final Karşılaşmaları ve Madalya Merasimi (Televizyon Canlı Yayın)

04 Şubat 2022 Cuma

09.30-10.00 Hakem Bilgilendirme Toplantısı

08.30-09.30 Günün Maçları Ek Tartıları – Erkek Kumite(-60,-67 Kg)- Bayan Kumite (+68, -61 kg)

10.00-12.00 Sonraki günün Bayan Kumite (-50, -55 kg) Denetim Tartısı ve Ek Kata Kayıtlarının yapılması

10.00-12.30 Erkek Kumite -60 kg Eleme – Röpresaj Karşılaşmaları

12.30-14.00 Öğlen ortası

14.00-15.30 Bayan Kumite +68 kg Eleme – Röpresaj Karşılaşmaları

15.30-17.00 Bayan Kumite -61 kg Eleme – Röpresaj Karşılaşmaları

17.00-17.45 Açılış Seromonisi

18.00-20.00 Erkek Kumite -67 kg Eleme – Röpresaj Karşılaşmaları

21.00-22.30 Günün Final Karşılaşmaları ve Madalya Merasimi (Televizyon Canlı Yayın)

05 Şubat 2022 Cumartesi

09.00-09.30 Hakem Bilgilendirme Toplantısı

08.30-09.00 Günün Maçları Ek Tartıları – Bayan Kumite (-50, -55 kg)

09.00-10.30 Bayan Kumite -50 kg Eleme – Röpresaj Karşılaşmaları

10.30-12.30 Bayan Kumite -55 kg Eleme – Röpresaj Karşılaşmaları

12.30-13.30 Öğlen ortası

13.30-15.45 Bayan Ferdi Kata Elemeleri ve 3.lük maçları

15.30-18.00 Erkek Ferdi Kata Elemeleri ve 3. lük maçları

18.00- 19.00 Günün Final Karşılaşmaları ve Madalya Merasimi

06 Şubat 2022 Pazar

09.00-09.30 Hakem Bilgilendirme Toplantısı

09.30- Ulusal Grup Seçmeleri

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

istanbul escort | beylikdüzü escort | istanbul escort bayan | tesettürlü escort | halkalı escort | kayaşehir escort | şirienevler escort |