Pazar, Ocak 16Önemli Haberler
Shadow

Lider Gürün, Bodrum Altyapı Projeleri Hakkında Bilgi Verdi.

Muğla Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Osman Gürün, Bodrum İlçesinde üretimine devam ettikleri altyapı çalışmalarının süratle ilerlediğini söyledi. Gürün, Turgutreis Atıksu Arıtma Tesisinin 29’unun, Bodrum kanalizasyon çizgisinin 49,2’sinin tamamlandığını belirtti.

Vilayet genelinde birçok farklı noktada altyapı eksiklerinin ortadan kaldırılması ve mevcut altyapı sistemlerinin güzelleştirilmesi için değerli projeleri hayata geçiren Muğla Büyükşehir Belediyesi, bu kapsamda Bodrum’da çalışmalarına devam ediyor. Turizmin önde gelen noktalarından biri olan Bodrum ilçesinin altyapı sorunlarının ortadan kaldırılması için başlatılan çalışmalar süratle ilerliyor.

Kanalizasyon Projesinin 49,2’si Artıma Tesisi Projesinin 29’u Tamamlandı

Bodrum İlçesinin altyapı eksiklerini gidermek için imaline başlanan 160 milyon TL’lik kanalizasyon çizgisi inşası süratle ilerliyor. 160 kilometrelik sınırdan Akyarlar, Peksimet, İslamhaneleri, Turgutreis, Bahçelievler, Geriş/Erdemil, Koyunbaba ve Gümüşlük Mahalleleri yararlanacak. Proje kapsamında 78 km. kanalizasyon çizgisi, 2 bin 20 adet muayene bacası, 486 parsel bacası ve çalışmalarda ziyan gören yollarda 43 bin 400 metrekare tamirat çalışması yapıldı.

Kanalizasyon çizgisinin yanı sıra Bodrum’un en büyük Atıksu Arıtma Tesisi olacak Turgutreis İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi çalışmaları da devam ediyor. Proje kapsamında inşaat işlerinin tamamlanma oranı 65 olurken genel ilerleme 29.

Lider Gürün, “Bodrum’un Altyapı Sıkıntıları İçin Yatırımlarımız Devam Edecek”

Çalışmalar hakkında açıklamalarda bulunan Muğla Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Osman Gürün, Bodrum’un en büyük eksiklerinden biri olan altyapı problemlerini gidermek için büyükşehir yasasının çıktığı birinci günden beri çeşitli projeleri hizmete sunduklarını ve devam eden birçok projenin olduğunu söyledi. Gürün, Bodrum’un altyapı eksiği kalmayıncaya kadar bu projelere devam edeceklerini söyledi. Lider Gürün, “Göreve geldiğimiz birinci günden bu yana kentimizdeki eksiklerin tespiti ve bunların tahliline yönelik projeleri hayata geçiriyoruz. Öncelikle aciliyeti olan yatırımları hizmete sunarken, en büyük yatırımı da tabiata yapmaya çalışıyoruz. Atıksu sorunu yalnızca vatandaşlarımızı değil en büyük ziyanı tabiata veren bir bahis. Bu nedenle öncelikle doğayı korumak ve onu gelecek kuşaklara daha da hoş formda aktarmak için yatırımlarımızı şekillendiriyoruz. Bu kapsamda Bodrum İlçemizde ki kanalizasyon ve atıksu arıtma tesisi projeleri büyük ehemmiyet taşıyor. En kısa müddette bu projeleri tamamlayıp Bodrum’da altyapıdan yararlanma oranını 45’den 91’e çıkaracağız. Böylece daha çağdaş bir kent ve daha güçlü bir kent yaratmış olacağız” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir