Pazar, Ocak 16Önemli Haberler
Shadow

Teleferik Tesisleri minik ziyaretçileri ağırladı

Hem Körfez hem de baraj görünümüyle kentin kıymetli turistik merkezlerinden İzmir Büyükşehir Belediyesi Teleferik Tesisleri, tatilde çocukların uğrak noktası haline geldi. İzmirlilerin ve kent dışından gelen konukların ağır ilgi gösterdiği Teleferik Tesisleri, eşsiz tabiatı ve görüntüsü ile ziyaretçilere unutulmaz bir gün yaşatıyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Balçova’da işlettiği Teleferik Tesisleri, tatilde ziyaretçilerin en beğenilen seyahat noktalarından biri oldu. Bir haftalık tatili fırsat bilen İzmirliler ve kent dışından gelen konuklar, teleferik gondoluna binerek Dede Dağı’na çıktı. Seyir terasından İzmir’i ve Balçova Barajı’nı seyretti. Teleferik Tesisleri’nin beğenilen konukları ise çocuklar oldu.

Görünüm kusursuz
Küçüklüğünden beri Teleferik Tesisleri’ni ziyaret ettiğini lisana getiren Ege Bostaş, “Burayı çok seviyorum. Tabiatla iç içe ve bir sürü gezilecek alanı var. Burada çok hoş eğleniyorum. Küçük bir bebek parkı bile var. Bilhassa gondolla buraya çıkarken kusursuz bir görünüm görüyorsunuz” dedi.
Fethiye’den İzmir’e tatil için geldiklerini söz eden Elif Şevval Başbal ile Berrin Alışır, “Gayet hoş bir yer. Daha evvel Fethiye’de hiç teleferiğe binmemiştik. Bizim için çok hoş bir tecrübe oldu” formunda konuştu.

Unutulmaz bir anı
İstanbul’dan tatili fırsat bilerek İzmir’e geldiğini ve söyleyen Nazlı Başel, “Teleferik Tesisleri çok hoş bir yer. Çok fazla yeşil alan var ve bu benim çok hoşuma gitti. Daha evvel hiç binmemiştim uçuyormuş hissi veriyor” diye konuştu.
Kardeşiyle birlikte birinci kere ziyaret eden Aşil Zirveli ise Teleferik Tesisleri’ni çok beğendiğini belirterek “Arkadaşlarıma anlatabileceğim bir anı oldu. Bir daha gelmeyi çok isterim” dedi. Üçüncü sınıfta okuyan Nil Lazoğlu ise, “İkinci kez Teleferik Tesisleri’ni ziyaret ettim. Gondollara binmeyi çok seviyorum” halinde konuştu.

4 dakikada tepede
İzmir Büyükşehir Belediyesi İZULAŞ şirketi tarafından işletilen teleferik, yaklaşık 4 dakikada 432 metre yüksekteki Balçova Dede Dağı’na çıkarak, tatilcilere İzmir’i farklı bir açıdan seyretme imkanı sunuyor. 810 metrelik hatta seyahat sırasında İzmir’i panoramik olarak seyretme bahtına sahip olan ziyaretçiler, dorukta ise eşsiz bir tabiat içinde, çam ağaçlarının yeşilliğinde, tertemiz bir havada yürüyüş yaparak, tesislerden ve mesire alanından faydalanabiliyor. Mesire alanında İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin şirketi Grand Plaza A.Ş.’nin işlettiği 5 kafeterya ve denetimli mangal hizmetinin verildiği bir et meskeni bulunuyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir